O nás

S manželem se o psy zajímáme od mala. U nás byli psi jako domácí mazlíci a u manžela doma cvičili německé ovčáky. Nejdříve jsme s manželem zůstali věrni německým ovčákům, ale když náą Rony zemřel, tak jsme se rozhodli pro menší plemeno. Chtěli jsme s dětmi jezdit na výlety a s menším psem to bylo praktičtější. Bígl u nás vyhrál především svou atletickou postavou a milým výrazem. Také jeho veselá a nekonfliktní povaha rozhodla.

Jsem moc ráda, že jsme si toto plemeno pořídili. I přes jejich občasné tvrdohlavé kousky to jsou nesmírní mazlíci a nedovedu si bez nich život představit. Jsou vždy veselí, přítulní a připraveni k hrám. I ve vysokém věku jsou hraví a š»astní se svým pánem.

Protože bígl je smečkový pes, brzy jsme přišli na to, že uvítá další psí kamarády. Už chápu lidi, kteří říkají "Bíglů není nikdy dost". Mohu to jen potvrdit.
Na druhou stranu je třeba si ale uvědomit, že smečka bíglů je krásná, ale musí se počítat s časovou, finanční i výcvikovou náročností.
Toto všechno jsme zvážili a rozhodli jsme se žít s bígly i přes to, že si budeme muset odepřít jiné zábavy. Bíglí kouzlo bylo prostě silnější. Musím říci, že jsem mu nejvíce propadla já. Začala jsem pátrat po odborných informacích o chování psů, jejich chovu a výcviku. Prostě vše co by mi mohlo pomoci ještě lépe je pochopit. Nakonec jsem se rozhodla absolvovat roční kurz "Chov a výcvik služebních a pracovních psů", kde jsem se dozvěděla spoustu důležitých a zajímavých věcí z oblastí: etologie, anatomie, rozmnožování, genetiky, vystavování, chovatelství, výchovy a výcviku.

obrázek    obrázek    obrázek   

Po nějaké době, díky souhře náhod, jsem si udělala ještě kurz na stříhání psů. Je to spíše můj koníček a také mě těší, že i zde mohu majitelům pejsků poradit a uplatnit získané informace z obou kurzů.

obrázek     obrázek

Můj manžel miluje přírodu, dříve hodně rybařil a chodil do lesa. Od té doby co máme doma bígly a připravuje je na BZH (barvářské zkoušky honičů – potřebné pro uchovnění), začal uvažovat o mysliveckém kurzu. Nakonec se přihlásil a po roce úspěšně složil zkoušky. Nyní se ve volném čase věnuje myslivosti a výcviku psů a také chodí na hony. Díky tomu jsme si domů ještě pořídili Brakýře jezevčíkovitého, který je při práci v lese razantnější než bígl.

obrázek    obrázek    obrázek   

Na závěr mohu za nás oba říci, že nás práce se psy baví a naše psy máme moc rádi. Jsou to prostě členové naší rodiny a tak to zůstane i do budoucna.

Vytvořil: Pavel Marek 2007-2009 | http://www.pavelmarek.com
© Copyright 2005-2009 Jolana Michalcová
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu majitele stránek zakázáno.