Další vývoj

obrázek

Když jsme viděli, jak jsou bíglové šťastní ve smečce, tak nám došlo, že Irisku o něco ochuzujeme. Proto jsme se rozhodli pro další přírůstek. V roce 2002 jsme domů přivezli pejska - Cardu. První den byla Iriska dotčená, že má na zahradě vetřelce a odmítala komunikaci. Carda jako správný bígl nic nevzdal a neustále se dožadoval pozornosti a her. Druhý den už spolu dováděli


obrázek

Když byly Irisce 3 roky, tak jsme se rozhodli, že ji necháme ochutnat co je mateřství. Už měla zřejmě svůj čas, protože naší kočce odnášela ko»ata a chtěla se o ně starat. V dubnu 2003 se nám narodilo 10 krásných a zdravých štěňátek, 5 kluků a 5 holek. Když jsme ty krásné kuličky viděli, tak bylo jasné, že nějaká zůstane doma. Výběr to byl velice těžký, ale nakonec to vyhrála fenka Agnes. Je to pěkná divoška, které nic neuteče, ale také umí být velice přítulná a klidná.Iriska odchovala opravdu úctyhodný počet štěňátek a navíc je to skvělá a starostlivá máma. Povedlo se nám pro mrňata sehnat opravdu skvělé páníčky a podle toho co se dovídáme, tak jsou š»astní oni i bíglíci.


obrázek

Po delším zvažování jsme naši smečku v roce 2004 rozšířili o další plemeno a to brakýře jezevčíkovitého. Jmenuje se Ivo, ale mi mu říkáme Igy. Chvilku trvalo než si zvykl na nové prostředí a smečku. Je hodně citlivý, trošku nedůvěřivý a nenechá si jen tak něco líbit. Ale díky naší láskyplné výchově a hravosti bíglů je dnes z něho veselý a sebevědomý pes.


V tomto roce po vánocích nás také potkala velice smutná událost. Ztratil se náš Cardík a máme podezření, že ho někdo odvezl. Byl to pes výjimečné povahy a moc nám chybí. Také holky byly dlouho smutné, především Agneska, která vedle něj vyrůstala.


obrázek

Po delším uvažování jsme se rozhodli, že bíglíky doplníme do původního počtu. Přemýšleli jsme odkud štěňátko pořídit a nakonec jsme se rozhodli pro chovatelskou stanici v Holandsku "from Muskoka Dream's. Přivezli jsme si fenku Demi Moore. Bylo to sladké klidné štěňátko, ale vyklubala se z ní pěkná roš»anda. Je velmi chytrá a učenlivá a máme z ní velkou radost.

Z Deminky vyrostla moc pěkná fenka a plně zapadla do naší smečky. Nejvíce se vyřádí s naším brakýřem Igym. Jsme moc rádi, že jí máme a troufám si říci, že i ona je u nás š»astná.


obrázek

Největší změna ovšem u nás nastala koncem roku 2005, kdy jsme prodali naší vilku v Týně nad Vltavou a koupili si dům ve vesnici Všeteč. Již delší dobu jsme uvažovali o přestěhování na vesnici, ale protože jsme celý dům léta rekonstruovali, tak jsme se stále nemohli rozhodnout. Nakonec všemu pomohly sousedské neshody kvůli psům, které vyvrcholily v loňském roce.


obrázek

Protože nás ani naše psy nechceme omezovat, tak jsme volili toto radikální řešení. Celou zimu jsme dům rekonstruovali a 28.4.2006 jsme se konečně nastěhovali. Sice nás čeká ještě spoustu práce, ale určitě nelitujeme. Máme dům s velikou zahradou a rybníčkem a to jsme si vždy přáli. Naši psi vypadají také velmi spokojení, protože takový výběh dříve neměli a navíc mohou pozorovat lesní zvěř přímo ze zahrady.
A to je něco pro ně!


obrázek

V novém domečku jsme již zabydlení, máme oplocený pozemek, tak teď už zbývá si splnit další přání. V naší smečce chyběl bíglí kluk, kterého jsem si moc přála. Mé hledání opět skončilo v Holandsku a to v chovatelské stanici "Elly's Pack". Paní Elly má moc pěkné pejsky a jedno štěňátko mi slíbila. Čekání bylo velmi dlouhé, ale nakonec v létě 2007 se k nám nastěhoval Summer Storm už jako chovný pes. Je velmi bystrý a hodný a neskutečný mazel! Naše holky hned pochopily o co jde a náležitě se před ním vykrucují. On si jich zase hledí a opečovává je. Prostě dokonalá souhra.

Vytvořil: Pavel Marek 2007-2009 | http://www.pavelmarek.com
© Copyright 2005-2009 Jolana Michalcová
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu majitele stránek zakázáno.